• About Us
  • Shipping
  • Customs
  • Payments
  • Customer Service
  • +34 922 576 106
  • +34 675 701 250
  • Españo Español
  • English English
  • German German
  • BLOG
  • Private Area
  • My Cart
  • Aloe Vera
  • Aloe Vera Gel
  • Aloe Vera Juice
  • Aloe Vera Plants
  • Aloe Vera Leaves
  • Aloe vera foods
  • Drinks
  • Beers
  • Soft Drinks
  • Juices
  • Milk
  • Coffee
  • Sweets & Desserts
  • Jams
  • Gomera Cookies
  • Sweets and Desserts
  • Quesadillas
  • Chocolate
  • Gofio
    Books
  • Other Books
  • Nature
  • Maps and Tourism
  • History
  • Cooking Books
  • Gift BatchesHoney
  • Bee Honey
  • Palm Honey
  • Mojos and Sauces
  • Almogrote
  • Dressing
  • Packs
  • Red Mojo
  • Green Mojo
  • Sauces
  • PotatoesCheeses
  • Teror & Palmero Sausage
  • Cured Cheese
  • Semi Cured Cheese
  • Weddings Gifts
  • Wedding Arras
  • Personalized Gifts
  • Rum and Liquor
  • Honey Rum
  • Liquor
  • Rum
  • Mini Bottles
  • Gin - Vodka
  • Others
  • T-Shirts
  • Coins
  • Cutlery
  • WholesaleWines
  • Red Wine
  • Pink Wine
  • Malmsey
  • White Wine
  • Canary games
  • The cart is empty

  • My Cart


TuCanarias

21 A�os contigo 7 Islas Canarias 600 productos canarios
Menu
  • Aloe
    • ALOE FOODS
    • ALOE GEL
    • ALOE JUICE
    • ALOE LEAVES
    • ALOE PLANTS
    <b>Aloe</b>
  • Book
  • Cheese
    • CURED CHEESES
    • SAUSAGES
    • SEMI CURED CHEESES
    • TENDER CHEESES
    Cheese
  • Drinks
    • BEERS
    • COFFEE
    • JUICES
    • MILK
    • SODA
    Drinks
  • Game
  • Gofio
  • Honey
    • BEE HONEY
    • PALM HONEY
    Honey
  • Gift Sets
  • Mojo
    • ALMOGROTE
    • DRESSING
    • GREEN MOJO
    • OTHER SAUCES
    • PACKS
    • RED MOJO
    Mojo
  • Potato
  • Rum Gin Liquor
    • GIN
    • HONEY RUM
    • LIQUOR
    • MINI BOTTLES
    • RUM
    Rum Gin Liquor
  • Sweets
    • CHOCOLATE
    • GOMERA COOKIES
    • JAMS
    • QUESADILLAS
    • SWEETS & DESSERTS
    Sweets
  • Event & Wedding Gift
    • PERSONALIZED
    • WEDDING ARRAS
    Event & Wedding Gift
  • Wine
    • MALMSEY
    • PINK WINES
    • RED WINES
    • WHITE WINES
    Wine
  • Others
    • BOOKS
    • COINS
    • CUTLERY
    • T-SHIRTS
    • TENERIFE FOOTBALL
    Others
  • Wholesale
  • Gift Batches
  • Gift Lot Acaymo Canary Islands Products
 

Gift Lot Acaymo Canary Islands Products

  • 41.95 €

  • Brand: TuCanarias
  • Reference: 6560982021321010
  • Availability: In Stock


+
-

Lot of Gifts Acaymo Products of the Canary Islands

Lot of Gifts for Events, Weddings, Anniversaries, Birthday, Company Gift, ... composed of:

Wine Chasna White Fruity
Caramel Rum Aguere 700ml
Aloe Vera Juice 300ml
Gofio 1 Kilo
Pack 4: Almogrote, Palm Honey, 2 Mojos
Gomera Biscuit Box Masapé 320g.


In case the wine is exhausted at the time of serving the order, it may be replaced by another equivalent of the same characteristic and same or higher price

  • Share on:
  • Twitter
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Description
  • Request Information

Lot of Gifts AcaymoProducts of the Canary Islands

Lot of Gifts for Events, Weddings, Anniversaries, Birthday, Company Gift, ... composed of:

Wine Chasna White Fruity
Caramel Rum Aguere 700ml
Aloe Vera Juice 300ml
Gofio 1 Kilo
Pack 4: Almogrote, Palm Honey, 2 Mojos
Gomera Biscuit Box Masapé 320g.

In case the wine is exhausted at the time of serving the order, it may be replaced by another equivalent of the same characteristic and same or higher price

Request further information about Gift Lot Acaymo Canary Islands Products

Please, fill the following form and we'll contact you as soon as possible.

CAPTCHA Image
Captcha Refresh

 

 

Related Products

20 Kg Canary Black Egg Folk Potatoes (8.25 €/Kg) Free Canary Is Delivery

20 Kg Canary Black Egg Folk Potatoes (8.25 €/Kg) Free Canary Is Delivery

165.00€

Gift Lot Mencey Canary Islands Products

Gift Lot Mencey Canary Islands Products

64.95€

10 Kg Canary Black Egg Folk Potatoes (8.50€/Kg) Free Canary Is Delivery

10 Kg Canary Black Egg Folk Potatoes (8.50€/Kg) Free Canary Is Delivery

85.00€

Gift Baskets Lot 3 from Canary Islands

Gift Baskets Lot 3 from Canary Islands

44.95€

Flour Comeztier Cachapas

Flour Comeztier Cachapas

2.90€

Flour Comeztier Arepas 1 Kg

Flour Comeztier Arepas 1 Kg

2.95€

6 Kg Black Canarian Potatoes (8.95 €/Kg) FREE Canary Delivery

6 Kg Black Canarian Potatoes (8.95 €/Kg) FREE Canary Delivery

53.70€

TENDERETE, the Canary Islands Challenge Game

TENDERETE, the Canary Islands Challenge Game

34.19€ -10% 37.99€

Contact Data
  • TuCanarias
    C/ Lanzarote, 1
    38358 - Tacoronte
    Santa Cruz de Tenerife
    Islas Canarias
    - Spain
  • +34 922576106 +34 675701250
    Whatsapp
    10:00 a 16:00 h - L a V
  • info@tucanarias.com
Information
  • About Us
  • Shipping
  • Customs
  • Payments
  • Customer Service
  • Blog
  • Recetas Canarias
Products from the Canary Islands
  • Tenerife
  • La Gomera
  • La Palma
  • El Hierro
  • Gran Canaria
  • Lanzarote
  • Fuerteventura
My Account
  • Login


Legal
  • Privacy
  • Terms & Conditions
  • Cookies Policy
Newsletter
I agree with the terms and conditions and the privacy policy.



More than 800 products from the Canary Islands

© 2026 TuCanarias | Created with Tienda123

Facebook Instagram Youtube RSS
PIXEL